تعاونی های مسکن و چالش ساخت و سازهای غیرمجاز

عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت‌وسازهای غیر مجاز و زمین خواری استان تهران که به صورت ویدیو کنفرانس برگزارشد، گفت: مقابله با ساخت‌وساز‌های غیرمجاز یک عملیات گروهی است، از اینرو از فرمانداران می‌خواهیم در شهرستان‌های خود به عنوان نماینده عالی دولت کلیه دستگاه ها، سازمان‌ها و نهاد‌های مسئول را همراه کنند و مصوب شد فرمانداران اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان‌ها را در قالب یک گزارش به صورت هفتگی ارسال کنند.

وی افزود: تعاونی‌های مسکن، یکی از مهم‌ترین چالش‌های ساخت‌وساز‌های غیرمجاز در استان تهران و کشور است؛ در این زمینه افراد متخلفی هستند که‌بر خلاف قانون و مقررات فراخوان هایی را منتشر می‌کنند، سپس در غالب قولنامه هزینه هایی را از شهروندان دریافت می‌کنند که این امر به قطع خلاف قوانین و مقررات است. پس از فرمانداران می‌خواهیم این افراد متخلف را شناسایی و جهت اعمال قانون به دستگاه قضایی معرفی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌شود پیش از سرمایه‌گذاری در املاک و عرصه‌های مختلف از روند قانونی آن ملک اطمینان کامل را حاصل کنند، در این زمینه باید اقدامات لازم رسانه‌ای و اطلاع رسانی نیز انجام شود.

چراغعلی با اشاره به حضور گسترده اتباع خارجی در استان تهران گفت: اتباع خارجی جزو آمار نیستند و شهرداری‌ها در مورد محل مهمانداری اتباع خارجی هزینه‌های سنگینی را پرداخت می‌کنند؛ لذا خواهشمندم در پیگیری مدیران، محاسبات سرمایه‌ها و بررسی تحقیقات حضور این اتباع خارجی نیز لحاظ شود تا در سرانه‌ها با چالش‌های مختلف مواجه نشویم.

وی تاکید کرد: تعیین تکلیف حریم پایتخت باید به جد تسریع شود؛ برای پیشگیری از جرم در زمینه ساخت‌وساز‌های غیرمجاز باید دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های قضایی و حقوقی تدابیری اندیشید و اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: برای پیشگیری از ساخت‌وساز‌های غیرمجاز در استان تهران باید اقدامات فناوری به روز و نرم افزاری انجام شود؛ علاوه بر تدوین افزارهای مختلف توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اندوخته خوبی در غالب عکس‌های هوایی به هنگام در این سازمان وجود دارد.

کلید واژه

ارسال نظر


برای نظر دادن باید ابتدا عضو سامانه شویددیدگاه کاربران

0نظر